Peresõbraliku tööandja programmi uus lend alustas!

07.11 kuulutas sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo välja 20 tööandjat, kes valiti rekordilise 160 kandideerija seast osalema peresõbraliku tööandja arenguprogrammi. 

Üle mitme aasta alustab tänavu sotsiaalministeeriumi peresõbraliku tööandja programmis uus lend organisatsioone, kes hakkavad valdkonnas kogenud mentorite käe all oma protsesse, organisatsioonikultuuri ja tegevusi pere- ja töötajasõbralikumaks lihvima. Arenguprogrammi kandideeris sel aastal rekordiliselt palju huvilisi nii era- kui ka avalikust sektorist, sealhulgas domineerisid eriti haridus- ja sotsiaalvaldkonna asutused. Värsked liitunud läbivad sõltuvalt organisatsioonist 1,5-3 aastat kestva programmi, mille lõppedes väljastatakse tööandjale pronks-, hõbe- või kuldtaseme märgis.

“Pere- ja töötajasõbralik kultuur teeb tööandja ligitõmbavamaks ka sektorites, kuhu on keerulisem töötajaid saada. Tööjõu leidmine ja hoidmine pole väljakutse üksnes hariduses, päästealal, sotsiaalvaldkonnas või meditsiinis – lahendusi otsivad paljud ettevõtted ja asutused, kel majanduslikult ebakindlal ajal on ressursse vähem, ent tööjõuvajadus endiselt kriitiline. On oluline silmas pidada, et peresõbralikkuse esmane eeldus on töötajasõbralikkus ja inimlik suhtumine kõige laiemas mõttes ning programm aitab edendada töötajakogemust sõltumata töötaja perevormist või eluetapist,” rääkis sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo. 

Eesti HR Selts on programmis osalemas partnerina, kes vastutab selle eest, et väljavalitud organisatsioonidel oleks mentori näol toeks HR maastikul kogenud tegija, aitamaks neil, tuginedes oma teadmistele muuta juhtimist ja ettevõtte kultuuri pere- ja töötajasõbralikumaks. Seekordse lennu mentorite hulgas on 23 säravat HR valdkonna eksperti, kes läbi oma tegevuse hakkavad Eesti inimeste heaolusse panustama. Mentoreid iseloomustab pikaaegne personali- ja/või kvaliteedijuhtimise kogemus, nõustamis- ja koolituskogemus ning neil kõigil on soov südamest panustada Eesti töökeskkondade paremasse tulevikku. Mentorluse kontseptsiooni sissetoomine oli eesmärgiga luua osalevatele organisatsioonidele maksimaalselt väärtust.

EHRSi kaasasutaja ja asepresident Sirli Spelman tõdeb, et mentorite energia oli juba algusest peale inspireeriv: “Nõndavõrd suurepärane grupp valdkonna tugevaid tegijaid ning igaühel kindel soov anda oma panus mõne teise ettevõtte eduloosse - selle üle saab ainult siirast rõõmu tunda!”. Spelman lisab, et tunnustusüritusel oli nii mitmeltki ettevõttelt kuulda, et just neile on sattunud see kõige ägedam ja parem mentor.

Sel korral osalevad mentorid: Marge Litvinova, Jelena Praakel, Maarja Erm, Riina Kiisk, Egle Saska, Palmi Lindjärv, Katrina Laurson-Suurna, Alice Ellamik, Eveli Punnison, Karin Kuimet, Raili Maasing, Annika Oruaas, Annika Tuulemäe, Kärt Kinnas, Kairi Nodapera, Regina Valge, Helen Pärli, Liisi Niisuke, Tiina Liitmäe, Annika Alt, Kaire Parve, Hels Mikkal ja Sirli Spelman,

Programmi veab eest Sotsiaalministeerium ja rahastab Euroopa Liidu Sotsiaalfond.


Lisainfo:

Sirli Spelman

sirli@hrselts.ee

53411410


Previous
Previous

Eesti HR Seltsi poolt algatatud programm “Uus Eesti HR-is” teine hooaeg käib täie hooga

Next
Next

Lähisuhtevägivald töökohal