Tallinna HR keelekohvikud

Eesti HR Seltsil on Tallinnas tänaseks toimunud 8 inglise keele kohvikut. Me kohtume 2x kuus nädalavahetusel. Selle ajaga on meil juba kõiksugu põnevaid teemasid ja tegemisi olnud. Oleme kohtunud väga paljude erinevate HR valdkonna inimestega ning praktiseerinud omavahel inglise keelt. On liikmeid, kes soovivad igakord kohal olla, kuid ka neid, kes saavad harvemini käia. Ei ole oluline, kui tihti või harva keegi käib, tunne on ikka nagu tunneksid neid inimesi juba terve igavik.

Milline näeb välja 2h keelekohvikut? 

Me avame pärast iga toimunud keelekohvikut registreerimise järgmisesse, kuna kohvikusse mahub ca 12 inimest. Juhul, kui inimesi oleks rohkem, ei jõuaks kõik rääkida ning peaksime näpistama veel tund või kaks osaliste puhkepäevast. Kohtumispaik ja kellaaeg on kirjas registreerimisel. Tavaliselt olemegi kohtunud kohvikutes: koguneme, tellime kohvi/kooki, seame end mõnusalt sisse ning alustame vestlust etteantud teemal: igaks korraks on teema ette antud, et kõik saaksid rahulikult mõelda, mis neil sellest teemast rääkida oleks. Tavaliselt istume ringis ning igaüks saab järjest sõna. Kui ring on täis saanud, siis edasi toimub juba võrgustumine, kellel rohkem aega, teevad ka ühise lõuna. 

Kuna käes on kevad, siis plaanime oma kohvikuga ka ringi rännata ja korraldada keelepiknikuid vabas õhus ning miks mitte ka erinevates ettevõtetes, näiteks viimati toimunud keelekohvikuks kutsus meid külla Sandra Lightyear’i kontorisse).

Minu isiklik kogemus ja areng

Keelekohvikute idee tuli 2022. aasta lõpus ning juba 2023. aasta alguses toimuski esimene keelekohvik! See oli parim otsus, olen nii tänulik kõigile, kes innustasid ning kaasa lõid. Eesti HR Seltsi inimesed on kõik nii toetavad, mistõttu ei tulnud mõttessegi, et me ei saa hakkama. Esimene keelekohvik pani küll jalad ning käed värisema, sest ma ei teadnud, mis tase on teistel osalejatel ning arvasin, et kindlasti ei saa keegi minust aru… see osutus täiesti asjatuks hirmuks!

Mõnel korral on olnud tunne, et ma ei saanud ise ka aru, mida ma rääkisin, aga kui näed, et kõik teised said aru, siis see motiveerib väga! Üks meie liige ütles hästi: "Keegi ei pane tähele kui she/he või mõni eessõna/verb sassi lähevad või sootuks ununeb lausesse panna, oluline on, et suudad anda edasi enda mõtte ja saad üle hirmust "valesti rääkida".”. 

Minu jaoks on see kõik toiminud: ma julgen ennast rohkem väljendada, julgen küsida pinginaabrilt abi, kui mõni sõna ei meenu ning mis kõige olulisem, ma tunnen inglise keeles rääkides end enesekindlamana. Kõik need algsed hirmud on kadunud, inimesed on toetavad ja motiveerivad!

Kuidas meiega liituda? 

Kui soovid ka liituda, siis kirjuta julgelt Kristale (Tallinna keelekohvikud) või Leelole (Tartu keelekohvikud) ning lisame sind Slacki kanalisse. Meie kohvikuga saab liituda ükskõik mis rahvusest HR valdkonna inimene, oluline on vaid inglise keele oskus enese väljendamisel ning arusaamisel. Mõlemad korraldajad leiab Linkedinist (allpool ka lingid profiilidele) või EHRSi Slackist.

Näeme kohvikutes!


Artikli autor

Krista Pikkur


Previous
Previous

Think Again. The Power of Knowing What You Don’t Know, Adam Grant

Next
Next

Kuidas jätta endast maha väiksem kontorijalajälg?