Seltsi raamatuklubi soovitused

Seltsi raamatuklubi soovitab!

Detsembrikuisesse lugemisnurka kogusime kokku raamatuklubis osalejate suurimad lemmikud ning põhjused, miks nad seltsi liikmetel just neid raamatuid lugeda soovitavad.

Ehk saame kõik mõne põneva raamatu oma 2023nda aasta lugemisnimekirja lisaks ;)


Kati Päike, Siseministeeriumi töötajakogemuse disainer

Julgus luua muutust!, Signe Ventsel ja Kristi Jõeorg.

Soovitan raamatut kolmel põhjusel: 

  1. Autorid on meie oma Eesti naised, kes tõstavad raamatus esile teisi väga ägedaid Eesti naisi - super idee! 

  2. Raamatu põhiosa koosneb erinevate edukate Eesti naiste lugudest ja kogemustest - üksteisega kogemuste jagamine on minu hinnangul üks parimaid õppimise ja motiveerimise viise. 

  3. Seda raamatut lugedes tekkis inspiratsioon, et milline on minu lugu ja vaatasin värske pilguga üle oma unistused. 

Ägedaid naisi ja lugusid on meie seas tõesti palju, loodan et sellele raamatule tuleb ka jätk - miks mitte igal aastal rääkida vingete Eesti naiste lugusid!


Helo Tamme, EHRSi kaasasutaja ja president

Digital body language, Erica Dhawan.

Soovitan seda raamatut, sest täna töötame virtuaalselt rohkem kui kunagi varem, mistõttu on oluline pöörata tähelepanu ka digitaalsele kommunikatsioonile ehk mis on need nipid ja nõksud, millega arvestada kui üksteisega sõnumineerime, e-kirju saadame, videokoosolekutel osaleme jne. 

Soovitan raamatu soetada oma organisatsooni raamatukogusse, et see oleks kättesaadav ja soovituslik lugemismaterjal kõigile töötajatele, kes virtuaalse suhtlusega kokku puutuvad.


Annika Tuulemäe, Foruse personalijuht

Excellence in People Analytics: How to Use Workforce Data to Create Business Value, Jonathan Ferrar ja David Green.

Raamat räägib andmepõhise kultuuri loomisest personalivaldkonnas. Erinevate kogemuslugude põhjal peegeldavad autorid, kuidas analüütiline mõtteviis loob väärtust nii ärikasumile kui töötajate heaolule ja töötajakogemusele. 

Soovitan seda raamatut kui head teejuhti personalijuhtidele, kes soovivad kasvada strateegilisteks partneriteks, suurendada mõju ja arendada andmepõhist personalikultuuri.


Tuuli Perolainen, õpikogemuse disainer, juhatuse liige Broaden OÜ-s

Learning at Speed: How to Upskill and Reskill your Workforce at Pace to Drive Business Performance, Nelson Sivalingam.

Hea ülevaade sellest, mis on ja ei ole muutuste kiirusel õppimine. Raamatus on mitmed praktilised soovitused kuidas muutuste kiirusel õppimist esile kutsuda. Annab vastused küsimustele:

  • Miks kohustuslikud vastavuskoolitused ja „üks sisu kõigile“ või rikkalikud kursuste akadeemiad ei too soovitud tulemust?

  • Miks ja kuidas õppe-ja arendustegevuses (L&D) kasutada lean-õppimist?

  • Mis on L&D uus roll ja vajalik mõtteviisi muutus?

  • Kuidas mõõta õppimise mõju äritulemusele ja saada koht juhtkonna lauas?


Nele Pihlak, töökohalahenduste arendusjuht, Eesti Energia AS

Tagasisidest edasisiseni, Joe Hirch.

Oleme harjunud andma tagasisidet, kuid sageli me ei mõtle sellele, et traditsiooniline tagasiside on hinnang millegi kohta, mis juhtus minevikus ja enamasti ei saa juhtunut enam muuta. Raamat „Tagasisidest edasisideni“ pakub aga uue lähenemisviisi, edasiside, mis põhineb ideel, et inimesed arenevad enim just siis, kui nad suunavad oma energia ja tähelepanu mineviku asemel tulevikule. Kuidas see praktikas töötab ja mida juhid saaks teha? Sellest loe täpsemalt juba raamatust 😊


Daisy Koorits, GPV People and Culture Development Manager ja Brightera coach

No Hard Feelings, Liz Fosslien ja Mollie West Duffy.

Kui otsid kolleegile kingitust, siis see raamat on hea valik. Raamatus on kirjeldatud meile kõigile tuttavaid olukordi ja emotsioone töökohal ning lihtsad soovitused, kuidas nendega toime tulla. Raamatu teevad eriliseks väga tabavad ja mõtlemapanevad lõbusad joonistused, milles kindlasti ennast ära tunned. Üks pilt ütleb rohkem kui tuhat sõna. Inspiratsiooniks võid vaadata ka Instagramis @lizandmollie kontot.


Tiina-Katrina Kaber, osaluse looja EnterTraining OÜ-s

Think Like a Rocket Scientist, Ozan Varol.

Minu raamatulist on sel aastal u 40 ja lemmikut valida on väga raske, aga kui valida selle aasta raamatute seast, siis jääb kindlasti sõelale Äripäeva välja antud Ozan Varoli Mõelge nagu raketiteadlane.

Juba enne raamatu lugemist olen katsetanud põhimõttega vaadata suuri otsuseid elus eksperimentidena. Läbi päriselu näidete juhib Varol lugeja suurte ja oluliste otsuste maailma, muutes need hõlpsamaks läbi testimise ja katsetamise.


Previous
Previous

Jälle need uusaastalubadused?!

Next
Next

Muudatused töötervishoiu ja tööohutuse seaduses