Lugemisnurk: viis parimat produktiivsuse raamatut

Mis on parim raamat, mida Sa kunagi lugenud oled? Kus Sa seda raamatut lugesid? Diivanil? Võrkkiiges? Mis tunne Sul oli seda lugeda? Põnevus? Uudishimu? Kas said palju uut põnevat teada?

Mõtleme nüüd korraks teistpidi. Millal kogesid viimati lugedes, et lihtsalt igav on. Ehk meenus lausa mõni kohustusliku kirjanduse raamat? Või isegi mitu? :)

Aga kuidas üldse valida raamatut nii, et saaks kogeda sarnaseid tundeid, nagu kogesid oma senise lemmiku puhul?

Oleme sõpradega teinud kaheksa aastat raamatuklubi ning selle ajaga lugenud ühiselt 33 raamatut. Igakord enne, kui hakkame raamatu üle arutama, paneb igaüks hinde.

Mis raamatud siis on meie edetabeli tipus? Mitte just eriti üllataval kombel on need sellised raamatud, mida meile on omakorda soovitanud meie tuttavad:

  • “Kõik see silmale nähtamatu valgus” — Anthony Doerr

  • “Onu Tomi onnike” — Harriet Beecher Stowe

  • “Loovusest ja logelemisest” — Jaan Aru

  • “1984” — George Orwell

  • “Puhastus” — Sofi Oksanen

Kui keegi, keda Sa usaldad, soovitab head raamatut, siis on kordades suurem tõenäosus, et see on ka päriselt hea! Loomulikult tasub ka vaadata, et mida laiem üldsus raamatust arvab. Näiteks “Goodreads” on hea koht selleks.

Valisime raamatuklubiga välja viis parimat produktiivsuse raamatut ja neid lugedes ei pea Sa tundma igavust ega rahulolematust. Vähemalt me ise tundsime neid lugedes põnevust ja rõõmu sellest, et saime palju uut teada, mida enda elus rakendada.

Ja siin need on:

“Deep Work” —Cal Newport

Sobib väga hästi, kui tunned, et raske on päriselt olulisi ülesandeid tehtud saada. Rakendades selle raamatu põhimõtteid liiguvad keerulised, kuid arendavad ja tähendusrikkad asjad jõuliselt edasi.

“Atomic Habits” — James Clear

Harjumusteteemalisi raamatuid olen mina lugenud viis tükki ja see on vaieldamatult kõige praktilisem ning selgemini kirjutatud. Raamatu alapealkiri võtab sisu väga hästi kokku: “Lihtne ja tõestatud viis heade harjumuste tekitamiseks ja halbade murdmiseks.”

“Your Best Year Ever” — Michael Hyatt

Uusaastalubadused kipuvad täitmata jääma? See raamat pakub praktilise ning konkreetse mudeli, kuidas enda järgmine aasta läbi mõtestada nii, et ei seaks endale liialt suuri ootusi, kuid päriselt olulised asjad saaksid elus tehtud.

“Why We Sleep” — Matthew Walker

Kui ikka elus põhilised asjad on paigast ära, siis on keeruline toimetada ja toime tulla. See raamat annab hea ülevaate, kui oluline uni meie jaoks päriselt on ja mida saab selleks ära teha, et unekvaliteeti parandada.

“Ultralearning” — Scott Young

Kui päris aus olla, siis seda raamatut elus veel päris 100% rakendada pole õnnestunud, kuid elemente küll ja oi kui põnev on. Raamat annab hea metoodika, kuidas uusi oskusi ja teadmisi väga kiiresti omandada.

Loodan, et said siit inspiratsiooni, et mõni põnev ning kasulik raamat käsile võtta.


Artikli autor

Arno Lehtsaar


Previous
Previous

LinkedIn tips and tricks: Holiday Edition

Next
Next

Tööalase päeviku pidamine ehk regulaarne CV uuendamine